fbpx

O MNIE – fotografia ślubna

Mam na imię Nikodem. Moim marzeniem było znalezienie takiego zajęcia które dałoby mi radość, spełnienie i poczucie wolności. To wszystko znalazłem w fotografii. W szczególności w fotografii, która związana jest z reportażem. Czy będzie to fotografia ślubna czy life stylowa, to dopóki fotografuję ludzi czerpię z tego ogromną przyjemność. Zawsze interesowałem się sztuką, najpierw rysunkiem, później malarstwem, teatrem aż w końcu fotografią.

Pierwszą lustrzankę kupiłem pod wpływem impulsu, dla sprawienia sobie przyjemności. Nie przypuszczałem wtedy, że fotografowanie stanie się moją pasją i sposobem na życie, a koszykówka będzie miała konkurencję. Jako fotograf ślubny zdaję sobie sprawę z oczekiwań młodej pary, dla której uwiecznienie tak ważnego wydarzenie w ich życiu jak ślub i uroczystości weselne ma wyjątkowe znaczenie. Zależy mi zawsze na uzyskaniu artystycznego efektu zdjęć ślubnych, tak aby prócz wspomnień wywoływały estetyczne doznania.

Podejście do fotografii ślubnej

Fotograf ślubny powinien z delikatnością i subtelnością podchodzić do swego zadania. Efekt jego pracy, zdjęcia ślubne, są moją wizytówką co pragnę pokazać w swoich pracach. Fotografując śluby staram się być dyskretny – jak to określił Jeff Ascough, niczym 'flies on the wall’. Nie ingeruję w rozgrywające się wydarzenia, a drobnych wskazówek udzielam jedynie w trakcie sesji . Aby jak najlepiej oddać charakter miejsc i wydarzeń korzystam ze światła naturalnego, a lamp używam tylko w ostateczności. Służę także radą w takich kwestiach jak stylizacja, makijaż, dodatki ślubne czy jakiekolwiek innych kwestiach o jakie chcielibyście zapytać. Dążąc do uzyskania naturalnych efektów duże znaczenie przywiązuję do kolorystyki i klimatu ujęć.

Gdzie fotografuję

Mieszkam w Poznaniu, ale nie stawiam ograniczeń co do miejsc czy czasu pracy. Jestem gotowy przyjąć zlecenie zarówno w Polsce jak i za granicą. Jestem otwarty na nowe pomysły i wyzwania. Oprócz zdjęć ślubnych chętnie zorganizuję sesje rodzinne, portretowe czy narzeczeńskie ponieważ każdy temat, z którego można wydobyć emocje za pomocą aparatu jest mi bliski. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej – piszcie, a chętnie odpowiem na każde pytanie dotyczące mojej działalności.